پركني طوطي ملنگو

0
0

با عرض سلام جناب اقاي دكتر سبزي گرامي

طوطي ملنگو نر  ٢.٥ ساله با وزن ١٢٠ گرم، از نوزادي بزرگش كردم مدت ٣ ماه است دچار پركني شده ،  خصوصا در قسمت سينه و پشت ، دكتر طيور معتقدند ضعيف است و قارچ دهاني دارد ، روزانه سر قاشق چايخوري مكمل غذائي ” وي ام پروتئين” انساني رو تجويز كردند و قرص فلوكونازول و قطره أستريل چشمي سپيلكس براي قارچ دهاني ، پس از چهار روز استفاده پرنده غذا رو بالا مي اورد و من داروها رو قطع كردم . رنگ و شكل مدفوع طبيعي است و از نظر رفتار و گفتار پرنده سرحال است . البته از مادرم كه بسيار وابستگي داشت جدا مانده اما به لحاظ توجه و محبت تمام تلاشم را ميكنم .

لطفا راهنمايي بفرماييد از چه مكملي استفاده نمايم؟

و ايا استفاده از گردنبند إليزابيت مناسب است يا خير ؟

ضمنا پرنده در منزل ازاد است ، حيوان ديگر در خانه تنها يك قناري است ، غذا ها طبق جيره غذائي دانشكده دامپزشكي و طيور بيشتر ميوه جات و سبزيجات و غلات استفاده ميشود ، البته به نآن و عسل و خرما علاقه فراوان دارد و مصرف ميكند اما پيش از اين از هيچ مكملي استفاده نميشد.

با سپاس

تكتم

0
0

ایا طوی تون قبل از دادن دارو حالت اسفراغ داشت وپلاک های سفید رنگ داخل دهان طوطی دیده می شود، ایا غیر از پرکنی ناحیه شکم وپشت جراحاتی در در پاها وپوسته شدن پاها وزخم در ناحیه کلواک یا مقعد طوطی می بینید  ،پرنده خارش دارد به دقت پاسخ دهید

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا کنید