شوره مو یا پوس در سگ

? ?? شوره چیست؟ ???
? شوره توده سلولهای مرده ای است که از پوست بدن ریخته می شود و بدلیل آنکه سگها روزانه حمام نمی شوند، شوره بیشتر محسوس خواهد بود. این امر در توله سگ ها عادی است مخصوصا آنهایی که کمتر از ۴ ماه سن دارند غده های چربی پوست غیرفعالتر می باشند.
? درسگهایی که رنگ تیره دارند شوره ها بهترنمایان می شوند
? شوره همچنین ممکن است بدلیل بیماری پوستی و یا انگلهای خارجی سطح پوست ایجاد شود.. در سگهای مبتلا به کک، شوره بیشتری مشاهده می شود. زمانیکه سگ مدام به خارش پوست خود میپردازد، به نوعی تلاش برای یافتن کک داشته و موجب پوسته پوسته شدن پوست خود خواهد شد. دم سگ از مستعدترین مناطق برای وجود کک بوده و برای تشخیص علت شوره بدلیل وجود کک، بهترین روش بررسی دم سگ می باشد .
? دلیل دیگر شوره در سگ هجوم کرم ریزی بنام کرم پنیر است. این شوره، شوره روان نام دارد که نوعی بیماری پوستی است و توام با خارش زیاد و فلس فلس شدن پوست می باشد. این بیماری از طریق تماس نزدیک به حیوانات خانگی دیگر مسری است. این کرم چندین روز عمر دارد و روی پوست حیوان زیست خواهد کرد و بنابراین قابل انتقال است.
? عواملی مانند هوای خشک(رطوبت کم) نیز بر تولید شوره یا پوسته ی خشک موثر خواهد بود. شوره خشک است و پوست مرده در عدم حضور رطوبت لایه لایه خواهد شد و به صورت پوسته های سفید دیده میشود
??? قسمت دوم شوره در سگ ???
? پوسته پوسته شدن وشوره زدن موها ممکنه همراه خارش ملایم باشد که بدلیل خشکی پوست می باشد ،اما اگر خارش شدید باشد میتوان مشکوک به عوامل دیگری مانند کک ها , شپش ها و عوامل گر( جرب) شد.
? این شوره ها هیچ خطر جدی غیر از ضرر برای موهها ندارند.
?? پیشگیری:
? در بیشتر مواقع، شانه زدن روزانه و حمام منظم سبب کاهش شوره می گردد
? برای افزایش چربی پوست سگ، اضافه کردن روغن ماهی به غذای سگ است. مکمل های روزانه حاوی روغن ماهی موجب درخشندگی موهای سگ شده و همچنین انواع آلرژی تنفسی در سگ را کاهش خواهد شد. روغن ماهی دارای خواص آنتی هیستامینی است و موجب سلامت پوست و مو در سگها خواهد شد.
? افزودن مکمل و محلول های حاوی اسید های چرب مخصوص به جیره غذایی سگ ، برای تامین چربی لازم پوست
? استفاده از ترکیبات حاوی مخمر جو در غذای سگ.( مخمر جو موجب حفظ چربی طبیعی میگردد.)
?? درمان
? استفاده از شامپو های ضد شوره
? استفاده از شامپو های حاوی مخمر جو

دیدگاهتان را بنویسید