قسمت دوم علل ریزش مو در سگ وگربه

?? قسمت دوم :ریزش مو در سگ وگربه
??۵ – انگل ها وقارچها : بیماریهایی که سبب ریزش مومی شوند عمدتا بیماریهای انگلی و قارچی بوده . جربها از مهمترین انگلهای پوستی هستند که سبب ریزش موها می شوند. جرب دمودکس که شایع ترین عامل آلودگی در سگها محسوب می شود با عث ریزش مو (آلوپسیا) بدون خارش در نواحی پیشانی، اطراف چشم ها، پوزه و مخصوصا پنجه و لای انگشتان می شود. جرب سارکوپتس هم که عامل بیماری گال می باشد در نواحی کم موی بدن مثل گوش، اطرلف چشم، سر و گردن، شکم، آرنج و پاها سبب خارش شدید، قرمزی و ریزش مو می شود. برخی ککها وشپش ها نیز باعث ریزش مومی شوند واز قارچها مهمترین آنها درماتوفیت ها (قارچ کچلی ) هستند که سبب ریزش مو بصورت مدور در نقاط مختلف بدن می شوند

?۶-تغییرات هورمونی: تغییرات هورمونهای جنسی در بدن یکی از دلایل ریزش مو است این مشکل بخصوص در حیوانات ماده در زمان فحلی، آبستنی و بارداری کاملا قابل مشاهده است.
?۷-همچنین در بیماری هایی غده تیروئید ویا غدد فوق کلیوی ویا دیابت ، تغییراتی در میزان هورمونهای تیروئید، آدرنال و پانکراس رخ می دهد که می تواند از عوامل ریزش مو می باشد.
?۸- عوامل عصبی و محیطی: ترس و استرس از عوامل تشدید ریزش مو است
?۹- ضعف سیستم ایمنی: نقص در سیستم ایمنی می تواند سبب ریزش مو شود در بیماریهای ویروسی و باکتریایی معمولا ریزش مو شدت می یابد.
?۱۰- آلرژی: عوامل آلرژن زا مانند مواد شمیایی، برخی شامپوهای نامناسب، دود سیگار و … می تواند سبب افزایش ریزش مو شود.
?۱۱- سرطانها وبیماری های عفونی پوستی سبب ریزش مو می شوند.
?۱۲-ویکسری عوامل ناشناخته وجود دارد که باعث ریزش مو می شود

یک دیدگاه برای " قسمت دوم علل ریزش مو در سگ وگربه " ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید